O MNIE

Nazywam się Jacek Rajkowski i specjalizuję się w fotografii ślubnej i rodzinnej.

Dzięki fotografiom opowiadam historie i zatrzymuję w czasie emocje. Styl, jaki preferuję, sprawia, że moje zdjęcia są ponadczasowe, a to znaczy, że będziecie się nimi cieszyć nie tylko zaraz po ich otrzymaniu, ale także wiele lat później – one po prostu Wam się nie znudzą. W fotografii najbardziej cenię umiejętne wykorzystanie światła i uchwycenie w kadrze ciekawego wydarzenia w najodpowiedniejszej chwili. Staram się, aby moje fotografie ukazywały jaśniejszą stronę życia, były pełne radości, uśmiechu i szczęścia. Po prostu, żebyście pięknie na nich wyglądali.

Ale po kolei.

Fotografią zainteresowałem się jako nastolatek, a stałą się ona moją pasją w czasach studenckich – godzinami włóczyłem się po ulicach Warszawy w poszukiwaniu ciekawych ujęć. Dzięki temu wykształciłem w sobie zmysł obserwacji i czujne oko, które potrafi wychwycić to, co najważniejsze, a czasem nawet przewidzieć interesujące zdarzenie. Szlify fotograficzne w Europejskiej Akademii Fotografii zdobywałem pod okiem najlepszych, m.in. Tomasza Tomaszewskiego, wieloletniego fotoreportera „National Geographic”. Swoje prace prezentowałem na kilku wystawach, m.in. w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików, a o tym, że pracuję jako fotograf, zadecydowało zwycięstwo w prestiżowym konkursie Newsreportaż.

Wykształcenie fotograficzne oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że każde zlecenie wykonuję na najwyższym poziomie artystycznym i w pełni profesjonalnie.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Ani i tatą Heli, Grzesia, Jurka i Wojtka.

Mam nadzieję, że poznamy się na żywo. Do zobaczenia!