Marta i Michał – sesja jesienna

Park Skaryszewski to jeden z moich ulubionych terenów zielonych w Warszawie – duży, zadbany, no i zlokalizowany tuż obok teatru. Jakiś czas temu uwielbiałem tam jeździć rowerem. Na początku pracy zawodowej miałem też epizod fotograficzny związany z Parkiem Skaryszewskim – wykonywałem tam zdjęcia do pocztówek (wciąż mam je w swoim archiwum fotograficznym).

Teraz w to miejsce zabrali mnie Marta i Michał. Wybrali park jako jedną z lokalizacji sesji plenerowej. Muszę przyznać, że pomysł od razu przypadł mi do gustu. Dobrze znam to miejsce, więc wiedziałem, gdzie najlepiej wykonać zdjęcia. Różnorodność scenerii – kolorowe liście drzew, kwitnące wciąż kwiaty, woda – sprawiła, że nasz fotograficzny spacer po parku był pełen barw. Wyjątkowego uroku dodało zdjęciom zawieszone nisko nad horyzontem jesienne słońce.

Tego samego dnia udaliśmy się także do jednej z praskich kamienic, która zachwyca owalną klatką schodową ze stylową balustradą – jedyną taką w Warszawie. Pochodząca z początku XX wieku kamienica przetrwałą wojenną zawieruchę, a w ostatnich latach została wyremontowana. Oko cieszą ułożone w szachownicę płytki na parterze i piętrach oraz oryginalna balustrada. Marta i Michał wyglądali w tych wnętrzach wyjątkowo.

Zobaczcie sami!